Zabouchnuté klíče dokáží pokazit den každému. Lhostejno zda se jedná o klíče od bytu, kanceláře nebo od auta. V případě klíčků odpočívajících uvnitř zamčeného auta ve chvíli, kdy
potřebujete rychle odjet na důležitou schůzku nebo směrem domů z chalupy 
kde náhradní klíčky přirozeně nemáte ani náhodou, dosahuje vztek pravděpodobně vrcholu. Jaké ale máte v takovou chvíli reálné možnosti? Je situace ztracená, nebo je lepší zachovat chladnou hlavu a zavolat na zámečnickou pohotovost, aby provedli otevření zabouchnutého auta?

Opravdu zabezpečená auta

Hned na úvod je třeba říct, že šance, že se svépomocí dostanete dovnitř svého zamčeného vozu tak, abyste jej nepoškodili, není příliš velká. Jistou šanci budete mít u starších vozů, většinou ale vaše snaha k pozitivnímu výsledku nepovede, v horším případě si způsobíte na voze větší či menší poškození. Chcete-li se něčemu takovému vyhnout, nezbývá než vzít telefon a zavolat si mechanika či zámečníka, kteří jsou na podobné situace vybaveni a dobře vědí jak na ně. Podle typu auta a zámku rychle zvolí tu nejvhodnější metodu otevření vozu a vy budete mít ve většině případů za několik málo minut po starostech.

Chladná hlava

I v prvotním vzteku po zjištění, že klíče jsou uvnitř vozu, zatímco vy stále trčíte venku. Je důležité zůstat v klidu a nepokoušet se o nějaké okamžité řešení, které by mohlo skončit poškozením zámku, dveří nebo jiných částí auta. Je dobré vědět, že odstranění následků takovéhoto neuváženého postupu je v naprosté většině případů výrazně dražší než příjezd a práce zámečníka, který vám auto otevře rychle a bezpečně, bez jakéhokoliv poškození. Pokud už se vám podobná situace přihodí, zkuste na ní najít i něco pozitivního – máte příležitost na vlastní oči vidět, jak odolné vaše auto proti vniknutí ve skutečnosti je.

Recent Posts

Start typing and press Enter to search

zámečnictví praha