Zámek je zařízení, které představuje hlavní bitevní linii mezi lupičem a vaším majetkem uvnitř uzamčeného prostoru. Statistiky jasně ukazují, že dveře jsou výrazně nejčastějším místem vstupu pachatele do objektu. Je tedy zřejmé, že právě zabezpečení dveří je pro bezpečí vašeho majetku tím nejdůležitějším prvkem. Podílí se na něm kvalita vlastních dveří, závěsů, pantů, zárubní a samozřejmě zámku. Na jaké z nich si ale musíte dát při výběru pozor? Dozvíte se to v článku od naší zámečnické pohotovosti.

Kvalita zámků

Dle odolnosti proti vytržení, odvrtání, vykroucení, minimální počtu pohyblivých stavítek a mnoha dalších parametrů jsou zámky hodnoceny nezávislou laboratoří s příslušnou akreditací. Výsledky tohoto testování rozdělují zámky do bezpečnostních tříd, které jsou v rámci nejpoužívanějšího systému uváděny čtyři. Je zřejmé, že tento systém dělení je ideálním pomocníkem při výběru zámku.
Čím vyšší bezpečnostní třídu má vámi vybraný zámek, tím vyšší míru bezpečnosti vám bude zajišťovat
. Platí to samozřejmě i opačně a zámky 1. bezpečnostní třídy tak nelze
považovat za prvek, který by vám přinesl opravdové bezpečí. V čem tedy spočívají jejich negativa?

Zámky, kterým své bezpečí nesvěřujte

Zámky spadající do nejnižší hladin bezpečnostní úrovně jsou určeny pro uzamčení plotových branek, zajištění jednotek v průběhu stavby apod. Pokud se někdo rozhodne pro koupi zámku tohoto typu, velmi brzy zjistí, jakou chybu udělal. Zámky první bezpečnostní třídy nejsou odolné proti rozlomení vložky ani odvrtání, a i šikovný zloděj je otevře vyhmatáním. Pro zkušeného člověka je otevření zámků s nízkou mírou zabezpečení otázkou okamžiku. Poraďte se proto před nákupem zámku s odborným zámečníkem, jde o váš majetek!

Recent Posts

Start typing and press Enter to search