Bezpečnost našich domovů je pro mnohé z nás velkou prioritou. A právě bezpečnostní dveře jsou základem klidného spaní. Ovšem bez kvalitního příslušenství by bezpečnostní dveře svůj účel plnit nemohly. Proto se při jejich výběru nebo renovaci zaměřte na správné zabezpečovací prvky, které jsou jejich součástí.

zámečník praha 2

1. Materiál

Mnoho z nás se při výběru dveří zaměřuje pouze na kvalitní zámek. Ovšem správně zvolený materiál je pro vaši bezpečnost také důležitý. Pokud je otevírání zámků pro zloděje složité, dveře může jednoduše prokopnout. Nejčastěji zvoleným materiálem bezpečnostních dveří je kov. Na trhu jsou však k dostání i jiné materiály, například dveře z masivního dřeva, laminované bezpečnostní sklo nebo plech, který nabízí nespočet možných dekorů.

zámečnická pohotovost praha 3

 2. Zárubně

Možná se budete divit, ale také zárubně hrají při zabezpečení dveří důležitou roli. Právě jejich promáčknutí (většinou páčidlem) je nejčastějším problémem, na který upozorňuje ne jeden zámečník. Jestliže jste se rozhodli pro celkovou výměnu dveří, doporučujeme zárubně zalít betonem.

3. Vložky a kování

Stejně jako u dveří, tak i u jejich příslušenství platí pravidlo, že čím vyšší bezpečnostní třída, tím vyšší ochrana. A ač se zdá být cylindrická vložka jakožto malý železný kousek zanedbatelná, její poctivý výběr vám může ušetřit spoustu nemalých nepříjemností. V tomto případě je vždy lepší tuto vložku pořídit o bezpečnostní třídu vyšší než samotné dveře. Dnes už jsou součástí každé takové vložky i speciální speciální klíče, jejichž duplikát bez speciální karty nepořídíte.

Cylindrická vložka má ale také jiné výhody. Stalo se vám někdy, že jste si zabouchli dveře a jedinou možností byla zámečnická pohotovost? Některé vložky obsahují také prostupovou spojku, díky které zabouchnuté dveře s uvnitř zastrčeným klíčem hravě otevřete – samozřejmě pouze svým klíčem.

A abyste se skutečně cítili bezpečně, okolí domu či bytu můžete navíc vybavit kupříkladu kamerovým systémem, fotopastí či fotobuňkou.

Recent Posts

Start typing and press Enter to search

zabezpečení