Jak správně vybrat trezor na cokoliv

Zámečnická pohotovost Praha

Víme jak správně vybrat trezor!

Jsme specialisté na trezory již od roku 1990

Jak vybrat trezor?

Správně zvolený trezor vám zajistí klidný spánek a mnohdy i výhodnější pojistné podmínky. Na otázku jak vybrat trezor ale neexistuje jednotná správná odpověď, vždy by se měl řídit podle potřeb a požadavků konkrétního zákazníka. Na jaké otázky je tedy třeba se při pořizování trezoru ptát?

Kvalita na prvním místě

Tím nejhorším možným rozhodnutím by bylo při výběru trezoru – který má chránit to, na čem vám opravdu záleží – šetřit. Na trhu lze nalézt velké množství modelů rozličných výrobců a není lehké se v nabídce orientovat. Užitečné je konzultovat výběr nejen s prověřeným prodejcem, ale také se zástupcem vaší pojišťovny. Vždy si pořizujte pouze trezory splňující příslušné české a evropské normy.

K čemu má trezor sloužit?

V případě této otázky si nevystačíme s prostou odpovědí „k ochraně majetku“. Je velmi důležité vědět, jestli požadujeme ochranu pouze proti krádeži,
nebo zdali nám jde i o ochranu proti ohni, vodě apod. V druhém případě budete potřebovat trezor se speciální víceplášťovou konstrukcí, která obsah trezoru uchrání i v případě požáru.

Velikost a hmotnost

Velikost trezoru vyplývá z jeho předpokládaného obsahu. Myslete však vždy na to, že postupem času budete chtít do trezoru přidávat další věci a volte proto zařízení s dostatečnou rezervou. Velikost trezoru je potom významným faktorem, který ovlivňuje jeho hmotnost. Ta může v některých případech přesahovat nosnost podlahy, vždy proto promyslete všechny aspekty.

Mechanismus zámku

Trezor může disponovat zámkem na bezpečnostní klíč stejně jako mechanickým číslicovým zámkem s nastavitelnou kombinací či elektronickým číselným zámkem. Možné jsou samozřejmě i jejich kombinace a propojení s dalšími způsoby zabezpečení jako je připojení na alarm, pult centrální ochrany apod.

Další parametry

Uvedený výčet parametrů, dle kterých lze vybírat trezor není v žádném případě kompletní. Důležité je i kotvení trezoru do podlahy či stěny, případně jeho
kompletní zazdění, případně i to, zda je možné snadné otevření trezoru v případě ztráty klíče nebo kombinace. Otázek, které je třeba si před koupí trezoru položit, je mnoho. Neváhejte se proto obrátit na opravdové profesionály!

Máte zájem o zámečnické služby? Napište nám!

Start typing and press Enter to search