VÍME JAK OTEVŘÍT AUTO BEZ KLÍČE!

Zabouchnuté klíče od auta, které zůstaly v zapalování, představovaly v minulosti mnohem jednodušší problém, než je tomu nyní. Tento aspekt je dán především skutečností, že systémy zamykání, které byly aplikovány na starších modelech automobilů, byly decentralizované a auto bylo možno odemknout jednoduše buď paklíčem nebo stažením okýnka. U moderních automobilů je však situace o něco složitější, zvláště kvůli centrálnímu zamykání, alarmu a pokročilým technologiím, které nové modely zamykacích systémů využívají.

Důvody nechtěného uzamknutí automobilu

Aktuální systémy automobilů mají obvykle kontrolní mechanismy, které snímají přítomnost klíče v automobilu a neuzamknou jej. Problém může nastat v případě, že:

  • dojde k poruše centrálního zamykání
  • baterie v klíči se vybije
  • autobaterie v automobilu je vybitá
  • poškození alarmového systému automobilu

U starších modelů se pak mohou objevovat klasické problémy v podobě zabouchnutého klíče, který zůstal v zapalování nebo někde v prostorách automobilu. Pokud není klíč přímo v zapalování, ale pouze na sedadle, automobil se může zamykat automaticky, případně mohlo dojít k jeho uzamčení centrálním tlačítkem (pokud je v autě například pes).

Jak postupovat při zabouchnutí klíčů

V případě, že klíč k automobilu zůstal uvnitř a vůz je uzamčen, je důležité postupovat obezřetně a posoudit racionálně nastalou situaci. Prakticky se mohou vyskytnout dva základní případy:

  • v autě jsou další osoby či zvířata ohrožené čekáním na zámečníka
  • auto je prázdné

otevření auta

CO DĚLAT, JSOU-LI V AUTOMOBILU DALŠÍ OSOBY ČI ZVÍŘATA

Pokud se v autě nachází malé děti nebo zvířata, zvláště při vyšších venkovních teplotách, je na místě rychlé otevření rozbitím okénka, jelikož jim hrozí vážné zdravotní následky. Jakmile osoby či zvířata osvobodíte, můžete zavolat zámečníka nebo nechat dopravit automobil do servisu, kde vymění rozbité okénko, vnitřní prostory vyčistí a provedou diagnostiku.

CO DĚLAT, JE-LI AUTOMOBIL PRÁZDNÝ

Nenachází-li se ohrožené osoby či zvířata uvnitř automobilu, závisí řešení problému na několika dalších faktorech. Pokud disponujete náhradními klíči blízko místa, ke se nacházíte (doma, v práci), vyzkoušejte, zda automobil nepůjde otevřít jimi (v klíči může být vybitá baterie). Do automobilu se nepokoušejte dostat násilím ano nerozbíjejte okénko – nehrozí-li nikomu vážné nebezpečí, může být pro vás toto řešení dosti nákladné. Ideální je k problému přivolat profesionální zámečníky, kteří se řešením obdobných situací zabývají. Při vyhledávání poskytovatele služby zadávejte přímo konkrétní problém, tedy zabouchnuté klíče uvnitř automobilu (ideálně také typ automobilu a klíče), jedná se o specializovaný výkon a některé společnosti nemusí mít na jeho provedení vhodné vybavení. Zámečník automobil otevře, je-li však závada na klíči nebo centrálním zamykání, bude nutné provést jejich opravu.

Recent Posts

Start typing and press Enter to search